دوشنبه

فقط توی «جمهوری» اسلامیه که توش از رئیس جمهورش سئوال میشه «به چه حقی از جانب ملت حرف میزنی؟»!


امروز خبرگزاری ایسنا از قول صادق زیبا کلام حرفهایی نوشته بود که هرچه فکرش را میکنم میبینم باید یه چیزی گفت!  

زیباکلام در مورد صحبتهای اخیر روحانی حرف میزد، و به این بخش حرفهای روحانی ایراد گرفته بود که به کسایی که به مذاکره با آمریکا مخالفند و «دلواپسند» و «تعامل هراس» هستند و گفته اند که به خودشان از ترس «میلرزند» پاسخ داده «بلرزید» و اضافه کرده «خوب به جهنم بروید یک جای گرم پیدا کنید برای خودتون.»

ایسنا نوشته: «زیباکلام در پاسخ به این که رییس‌جمهور اظهار کرده است به پشتوانه درخواست مردم مذاکرات هسته‌ای ادامه می‌یابد و مردم با آن موافقند، گفت: یک روز هم آقای احمدی‌نژاد به پشتوانه مردم اعلام کرد که توی دهن قدرت‌های بزرگ می‌زند؛ بنابراین توصیه بنده به آقای روحانی این است که این‌قدر از طرف مردم سخن نگویید.»

البته دو تا نکته هست توی این حرف که هردوشون ارزش اشاره دارند.  یکیش که غیر مستقیمه، این طعنه ای هست که زیبا کلام داره به خمینی میزنه و سخنرانی بهشت زهراش که گفت، «من به پشتیبانی این ملت توی دهن آمریکا میزنم.»  یعنی اینی که داره میگه احمدی نژاد اینطور گفته، خوب احمدی نژاد اینطور حرفی نزده، بلکه این حرف رو خمینی زده، البته خیلی ها از جمله احمدی نژاد هم به حرف خمینی اشاره کردن، اما در هر حال حرف از خمینیه. خوب، این نکته اول نکته مثبتیه که من تشویق میکنم ایشون رو که بیشتر و روشن تر تکرار کنن در آینده.

اما نکته دوم اینه که گفته « توصیه بنده به آقای روحانی این است که این‌قدر از طرف مردم سخن نگویید.»  شما رو نمیدونم، اما من که واقعا جالب بود برام که یکی پیدا بشه و به رئیس جمهوری یه مملکتی بگه آقا اینقدر از طرف مردم سخن نگو!!   حرف زیادی هم ندارم در این مورد فقط میخواستم همین بگم که اینهم از عجایب جمهوری اسلامیه که یک آدم به اصطلاح درس خونده و به قول خودش «لیبرال» به خودش اجازه میده به رئیس جمهورش بگه تو چطور به خودت اجازه میدی از جانب ملت حرف بزنی...

و یک نکته کوچولویی هم که قبل از خداحافظی بگم اینه که حالا یکی پیدا شده که مثل خاتمی توسری خور نیست و جلوی این اراذل و اوباش حزب اللهی خفه خون نمیگیره و برمیگرده دو کلمه حرف حساب بهشون میزنه، اونوقت اما امثال زیبا کلام ظاهرا لذت که نمیبرن هیچ، بلکه فریاد میزنن سرش که این چه وضعشه، چرا خفه خون گرفتی!  واقعا که...


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر